Bitlis’te gölet seti yıkıldı; mahalle hasar aldı

Bitlis’in Yolalan beldesine bağlı Düzköy Mahallesi’nde sulama göleti setinin yıkılması sonucu yüzlerce dönüm tarım arazisi ve bazı araçlar zarar gördü.

Gece saatlerinde mahallenin üst kısmında bulunan sulama göletinin set duvarının yıkılması sonucu mahalle su altında kaldı.

Köyün içinden geçen derenin taşması sonucu bir evin altındaki garajda bulunan 3 traktör ile 20 metre sürüklendikten sonra evin duvarına çarparak duran minibüs kullanılamaz hale geldi.

Yüzlerce dönüm tarım arazisinin ve ağaçların zarar gördüğü mahallede, bazı ahırlar su altında kaldı, 4 hayvan telef oldu.

Vatandaşların ahırlarında biriken su ve çamuru temizlediği mahallede, Yolalan Belde Belediyesi, AFAD ve jandarma ekipleri de hasar tespit çalışması yürüttü.

Mahalle sakinlerinden Saadettin Korkmaz dün gölete gittiğini anlatarak, “Belediyeden kepçe aldık ve vanayı açmaya çalıştık ama yapamadık. Sel olabileceğine ihtimal vermedik. Gece saatlerinde göletin seti yıkıldı. Arabamız, traktörlerimiz ve arsalarımız zarar gördü, hayvanlarımız telef oldu. Devletten yardım bekliyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*