Fatih Altaylı, Kızılay Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı’ya Sert Çıktı: “Ulan O Kan Senin Babanın Kanı mı!”

Kızılay Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı’nın Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na yönelik açıklamalarına Habertürk Yazarı Fatih Altaylı’dan sert tepki geldi: ‘Ulan o kan senin babanın kanı mı!’

Kızılay’ın depremin ardından ‘çadır satışı’ yapmasına tepki gösteren Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Kızılay’a hiçbir surette ne yardım etmem. Kan bile vermem” demişti.

Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı ise bu açıklamalardan sonra “Karamollaoğlu epeyce yaşlı. Bir gün kan ihtiyacı olursa olgun davranır, kendisini geri çevirmeyiz. Ancak kan işini de siyasete alet etmesin” paylaşımı yapmıştı.

Fatih Altaylı bugünkü yazısında ise Murat Ellialtı’ya adeta ateş püskürdü. “Başkanı yetmezmiş gibi bir de genel sekreter yardımcısı çıktı başımıza” diyen Altaylı ayrıca “Ulan o kan senin babanın kanımı” diye ekledi.

Altaylı şöyle devam etti: “Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı’ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı! Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o. Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun.”

‘Hadi paçan sıkıyorsa ona da aynı şeyi söyle bakalım. Yiyor mu! Kan meselesine gelirsek. O kanlar bizim kanımız. Senin değil. Eğer o iş sana kalsa idi, Kızılay’da tek bir damla kan olmazdı.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir