İzleyin: Gelecek Hafta Bu 6 Altcoin Manşetlerde Olacak!

Yeni bir haftaya hazırlanırken yatırımcıların odağında önemli altcoin gelişmeleri yer alıyor. Bu yazımızda, önümüzdeki hafta gündemde olabilecek altı altcoin’e değineceğiz. İşte detaylar…

Listedeki ilk altcoin: Arbitrum

Ethereum (ETH) layer-2 ağı Arbitrum, tokenlarını önümüzdeki hafta kullanıcılara airdrop ile dağıtmaya hazırlanıyor. ARB tokenlarının airdrop’unun 23 Mart’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Blockchain analiz firması Nansen, 625.143 adresin ARB token airdrop’u için uygun olduğunu söyledi. Firma, ortalama airdrop boyutunun 1.250 ARB olduğunu, 4.400’den fazla adresin ise 10.250 ARB talep edebileceğini ekledi. Bu arada, bazı kullanıcılar kriterleri karşılamalarına rağmen airdroptan “dışlandıklarını” iddia ederek şikayet ettiler.

Huobi, MEXC, Bitrue ve ByBit gibi kripto borsaları, 23 Mart’ta tokenı listeleyeceklerini açıkladı. Bilindiği üzere Arbitrum’un lansmanı çok uzun bir süredir bekleniyordu. Bu nedenle önümüzdeki hafta Arbitrum’un gündemde olması şaşırtıcı olmaz.

GMX, yeni ürününü piyasaya sürüyor

İkinci olarak GMX, önümüzdeki hafta “synthetics” özelliğini piyasaya sürecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere GMX tokenı bu yıl çığır açan ralliler gördü. Tarihsel veriler, tokenin 2022 yılını 41.57 dolardan kapandığını gösteriyor. Fiyat rallisi, 10 Ocak’ta 45,17 dolara sıçradığında ve 50 doların üzerine çıkmaya devam ettiğinde belirginleşti. GMX geri çekilmelerle karşılaşsa da, 60 doların üzerine çıkmayı başardı ve o zamandan beri arkasına bakmadı.Yazım sırasında coin, 80.08 dolardan işlem görüyor.

Radiant’ın V2 sürümünün lansmanı bu hafta yapılacak

Arbitrum tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Radiant, geliştiricilerin sonunda Radiant’ı sektördeki “en kârlı” protokol haline getirmeye yardımcı olacağını söylediği daha geniş bir planın parçası olarak 2. sürümünü (v2) bu haftanın başlarında yayınlayacak.

Curve Finance, crvUSD’yi bu hafta piyasaya sürecek

Curve kurucusu Michael Egorov, 2022’nin sonlarında crvUSD’yi çıkarma olasılığını ima etmişti. Aylar sonra, crvUSD piyasaya girecek gibi duruyor. Daha önce Egorov, aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin’in (Dai gibi aşırı rezerv teminat tasarımı kullanılarak desteklenen bir tür merkezi olmayan stablecoin) yolda olduğunu açıklamıştı. Bu hafta, crvUSD’nin piyasalara girmesi bekleniyor.

Aave’nin GHO stablecoin’i bu hafta piyasalara giriyor

Diğer yandan, Aave DeFi projesinin arkasındaki geliştirici olan Aave Companies, protokolün GHO adlı yerel stablecoin’ini bu hafta çıkarıyor. Aave, GHO’yu Şubat ayında Goerli testnet’inde başlatmıştı.

Starknet’in yeni versiyonu yayına giriyor

Son olarak, önümüzdeki günlerde, Starknet’in yeni sürümü önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek. Bir topluluk gönderisine göre, Ethereum ölçeklendirme sistemi Starkware’in merkezi olmayan otonom organizasyon (DAO) kolu, Starknet Alpha v0.11.0 adlı protokol yükseltmesi için ilk yönetişim oylamasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir