MGK toplantısı sonrası bildiri yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. 3 saat süren toplantıda, terörle mücadele operasyonları ve seçim güvenliğinin yanı sıra bölgesel konular da ele alındı.

MGK’da alınan kararlar toplantının ardından yazılı açıklamayla duyuruldu.

Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi şöyle:

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin ardından ortaya çıkan durum değerlendirilerek bölgedeki hayatın bir an evvel normale döndürülmesinin önemi üzerinde durulmuştur.

PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuştur.

Yunanistan ile ilişkilerimizde son dönemde yakalanan olumlu havanın sürdürülmesinin her 2 taraf ve bölgemiz için faydalı olacağı mütalaa edilmiştir.

14 Mayıs 2023 pazar günü birlikte yapılacak olan cumhurbaşkanı seçimi ile 28’nci dönem milletvekili genel seçiminin huzur ve güven içerisinde gerçekleştirilmesine yönelik tedbirler gözden geçirilmiştir.

Skandal üstüne skandal! Güney Kıbrıs’ta Türk bayrağını indirdiler, Londra’da Ersin Tatar’a saldırı girişimde bulundular. Güney Kıbrıs’ın sahil ilçesi Baf skandal bir olaya ev sahipliği yaptı. İlçedeki uluslararası bisiklet yarışı kapsamında asılan Türk bayrağı indirildi. CNN Türk’e konuşan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise dün yaşanan saldırı girişimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tatar, ‘Hiç bir İngiliz yetkili bana ‘geçmiş olsun’ demedi. Hukuk çevreleri gereğini yapar diye düşünüyorum biz mesajımızı ilettik. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia ettikleri bir yerde benim söz hakkımın engellenmeye çalışılması çok yakışıksız’ dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir