OpenAI Haberleri Bu 10 Yapay Zeka Coini Uçurdu!

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT, yaratıcısı OpenAI tarafından sunulan yeni bir eklenti özelliği aracılığıyla artık çevrimiçi kaynaklardan bilgi alabilecek ve üçüncü taraf web siteleriyle etkileşim kurabilecek.  Bu gelişmenin ardından 10 yapay zeka coini de değer artışı yaşadı. İşte detaylar…

OpenAI haberi yapay zeka alanını heyecanlandırdı

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin yaratılmasının arkasındaki şirket olan OpenAI, botun çevrimiçi kaynaklardan bilgi almasına ve üçüncü taraf web siteleriyle etkileşime girmesine olanak tanıyan yeni bir eklenti özelliğini duyurdu. Özellik hala alfa aşamasında ve başlangıçta sınırlı sayıda kullanıcının erişimi var. Şirket, 23 Mart’ta yaptığı duyuruda, eklenti özelliğine erişmekle ilgilenen kullanıcıların Chat GPT Plus’ta bir bekleme listesine kaydolabileceğini söyledi. Yeni özellik, canlı spor etkinliği skorlarından uluslararası uçuş rezervasyonlarına ve yemek dağıtımına kadar değişen 11 eklenti içeriyor.

Şirket, gerçek dünyadaki kullanımlarını değerlendirmek için eklentileri kademeli olarak kullanıma sunduğunu belirtti. OpenAI, eklentilerin güvenliğe öncelik veren ve ChatGPT’nin güncel bilgilere erişmesine, hesaplamalar yapmasına ve üçüncü taraf hizmetleri kullanmasına yardımcı olan dil modelleri için tasarlanmış araçlar olduğunu söyledi. Eklenti özelliği, e-ticaret platformları Shopify, Klarna ve Instacart gibi web sitelerinin yanı sıra seyahat arama motorları Expedia ve KAYAK’ı destekliyor.

ChatGPT’ye eklentilerle birçok özellik geliyor

Ek olarak, eklentiler arasında hesaplamalar yapmak için matematik bilgisayarı Wolfram ve iş mesajlaşma uygulaması Slack bulunur. Yeni özelliğin desteklediği diğer uygulamalar arasında FiscalNote, Milo Family AI, OpenTable, Shop, Speak ve Zapier yer alıyor. OpenAI’in eklenti özelliği, daha çok yönlü ve işlevsel bir yapay zeka sohbet robotu oluşturmaya yönelik önemli bir adımdır. Bot, ChatGPT’nin üçüncü taraf web siteleriyle etkileşime girmesine izin vererek, kullanıcılara daha kapsamlı ve doğru bilgiler sağlayabilecektir.

Şirket, eklenti özelliğinin hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve eklentilerin performansını ve güvenliğini değerlendirmeye devam edeceğini söyledi. Diğer yandan OPENAI OPCO, LLC şirketi uluslararası düzeyde bilimsel bir araç olarak sınıflandırılan bir “GPT-4” ticari markasının tescili için başvurduğu ortaya çıktı. Daha önce şirket, uluslararası web sitesi hizmetleri olarak sınıflandırılan bir “WHISPER” ticari markasının tescili için de başvurdu.

10 yapay zeka coini sıçrama yaşadı

OpenAI’ın ChatGPT erişimini açması, yapay zeka coinleri için adeta bir dönüm noktası olmuştu. O zamandan beri ChatGPT’ye ve genel olarak yapay zekaya yönelik atılan tüm adımlar, coin’lerde yükseliş hissiyatını tetikledi. En son gelişmelerin ışığında, son 24 saatte aşağıdaki AI coin’leri sıçrama yaşadı:

Özellikle AION, yüzde 430’luk sıçramasıyla bu alana liderlik eden en önemli yapay zeka coini oldu. Ardından TRL, ALI, OMAX gibi kripto para birimleri de yüzde 15’in üzerindeki değer kazancı ile gündeme geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir